Od 1847 roku, firma Alexandre Turpault projektuje, produkuje i dystrybuuje piękną bieliznę domową z największym szacunkiem dla tradycji francuskiej.

Jakość materiałów (czysty len, gęsto tkana bawełna), delikatność detali dekoracyjnych (hafty, koronki weneckie…), niezrównana jakość BIAŁEGO lnu sprawiły, że marka zyskała reputację doskonałej jakości. Ten savoir-faire, który obecnie staje się rzadkością, wywodzi się z największej francuskiej tradycji sztuki krawieckiej szycia ubrań i dekoracji.

Już w 1862 roku Alexandre Turpault brał udział w rozwoju nowoczesnej dystrybucji i rozwoju domów towarowych. Był głównym dostawcą bielizny pościelowej LE BON MARCHÉ, słynnego paryskiego domu towarowego założonego przez Aristide Boucicaut, jednego z przyjaciół Alexandre’a Turpaulta. Oboje podzielali humanistyczną wizję pracy i wielkie zaangażowanie na rzecz lepszego społeczeństwa. Wspólnie stworzyli pierwsze duże wydarzenie dla lnu domowego we Francji: „Le Mois du Blanc”, organizowane w styczniu każdego roku od ponad 150 lat.

Co to znaczy Savoir Faire?

W firmie Alexandre Turpault ludzka wiedza fachowa ma kluczowe znaczenie w działalności, a przywiązanie do precyzyjnego i skrupulatnego „know-how” jest ogromne. Ta wiedza techniczna, rozwijana z biegiem czasu, jest podzielona na kilka rzemiosł.
Rzemiosła te wymagają silnych ludzkich cech zarówno z serca jak i z umysłu: pewności spojrzenia, inteligencji ręki, pracy zespołowej, słuchania, koncentracji, cierpliwości i skrupulatności.

– Rzemiosła z materiałów, szczegółowa wiedza o szlachetnych włóknach, w szczególności płótnie, i jak zrozumieć jakość, tkanie, wykończenie tkaniny, barwniki, wrażenia dotykowe, wszystko, czego potrzeba, aby produkować miękkie i wygodne produkty.

– Rzemiosła produkcji, krojenia, szycia, zszywania, doboru przędz, wszystkiego, czego potrzebujemy, aby produkować produkty wysokiej jakości, które będą trwałe w czasie.

– Rzemiosła sztuki dekoracyjnej, różne formy nadruku na tkaninach coraz bardziej innowacyjne, klasyczny haft, inkrustowane koronki lub gipiury, wstawianie wstążek i lamówek, i oczywiście tradycja „weneckich koronek”, która stała się specjalnością Alexandre Turpault.

Alexandre Turpault dziś to bardzo francuski styl, ponadczasowy szyk, zarówno prosty jak i wyrafinowany, miejski i autentyczny, z harmonią między kobiecością i męskością. Naturalnie luksusowy wygląd, który nigdy nie męczy.