Arte, wyjątkowa firma rodem z flamandzkiej części Belgii, która zarówno projektuje jak i produkuje wyrafinowane okleiny ścienne (tapety).

Firma, należąca do rodziny Desart, działa na rynku od 1981 roku. Okleiny ścienne Arte zdobią ściany zarówno domów mieszkalnych jak i wnętrz użyteczności publicznej w ponad 80 krajach na całym świecie. Co roku wewnętrzny zespół doświadczonych projektantów tworzy kilka nowych kolekcji. Wszystkie te nowe produkty muszą być innowacyjne i wyznaczać nowe trendy, a jednocześnie cechować się najwyższą jakością. Dużo czasu i wysiłku wkłada się w badania: Arte stale poszukuje nowych metod produkcji i wysokiej jakości materiałów. To wyjaśnia, dlaczego zaprojektowanie nowej kolekcji może zająć ponad rok.

Około połowa produktów jest wytwarzana we własnym zakresie, we własnych zakładach produkcyjnych, w procesach przyjaznych dla środowiska. Mniejsza liczba oklein ściennych jest produkowana przez partnerów zewnętrznych, którzy stosują te same normy jakości i zrównoważonego rozwoju. Arte prowadzi stały magazyn w siedzibie głównej w Zonhoven w Belgii. Firma posiada salony firmowe w Paryżu, Culemborg (Holandia), Londynie i LA.

Produkty Arte są synonimem wyjątkowego luksusu i wyrafinowania, którym można ozdobić ściany zarówno mieszkania jak i rezydencji czy hotelu. Zawsze efekt będzie spektakularny.