Christian Lacroix założył dom mody w Paryżu w 1986 roku w Paryżu. 26 lipca tego samego roku Christian Lacroix zaprezentował swoją pierwszą kolekcję Haute Couture na Fall-Winter 1987.
Pokaz był słoneczny, bogaty i wirtuozowski. Był to hołd dla korzeni projektanta, którego śródziemnomorskie wpływy przenikały każdą sylwetkę. Od powracających kostiumów arleskich po peleryny toréadorów, Christian Lacroix pokazał piękno południa Francji, od Camargue do Prowansji, w około sześćdziesięciu modelach.
Ten pierwszy płomienny i niezwykle udany pokaz mody zmył ze stłumionego świata Haute Couture lat 80. i wstrząsnął ówczesną paryską modą, której smak był wówczas w minimalizmie wpływowych japońskich projektantów.
TO JEST LACROIX, KOCHANIE!

Kiedy moda jest prosta, Christian Lacroix wybiera bujność; kiedy czarny staje się normą, woli krwistoczerwony, fuksja różowy lub jaskrawo żółty.
Z każdą nową kolekcją Christian Lacroix tworzy niespodziewane mieszanki materiałów i kolorów, ozdabia swoje sylwetki bujną barokową ornamentyką i ożywia drogie mu folklorystyczne, historyczne i teatralne rejestry, zawsze z elegancją, wyrafinowaniem.

Po spektakularnym debiucie, fenomen Lacroix wykracza daleko poza granice i znajduje się na pierwszych stronach wszystkich najbardziej prestiżowych magazynów mody na świecie.

W latach 90. Firma różnicując swoją działalność wzbogaciła swoją ofertę o pościel, zastawę stołową oraz inne przedmioty wyposażenia domu.

W 2005 roku LVMH sprzedała Dom obecnym właścicielom, rodzinie Faliców, którzy nadali mu nowy impuls i odkryli inne światy, zachowując jednocześnie historyczną działalność Domu.

Christian Lacroix opuścił stanowisko dyrektora artystycznego Domu pod koniec 2009 roku, a Sacha Walckhoff, który pracuje w Domu od 1992 roku, został mianowany dyrektorem artystycznym.
Łącząc w ten sposób doskonałość Domu Christiana Lacroix z wyjątkowym know-how, Studio Domu wyraża swój talent w rozwoju różnorodnych i oryginalnych kolekcji:
– mody męskiej,
– akcesoriów (szale, okulary, galanteria skórzana, biżuteria, zegarki, akcesoria mobilne)
– oraz Art de Vivre (tkaniny dekoracyjne, tapety, poduszki, dywany, zastawa stołowa, świece, papeteria).

Produkty Christian Lacroix są obecnie sprzedawane w ponad 5000 punktach sprzedaży na całym świecie.

„Naszą misją jest towarzyszenie ludziom poprzez ich marzenia i emocje.”
– SACHA WALCKHOFF