Wyjątkowa brytyjska firma Designers Guild została założona w 1970 roku przez Tricię Guild. Designers Guild dzisiaj to firma lifestylowa w ofercie której możemy znaleźć:
– tkaniny dekoracyjne,
– tapety,
– poduszki ozdobne,
– meble,
– dywany,
– pościel, ręczniki itd.

Kreatywność i innowacyjność stanowią podstawę procesu twórczego w Designers Guild. Każdy projekt zaczyna swoje życie od ziarenka pomysłu i i często pochodzi od właścicielki Trici Guild, a potem za pomocą pędzla lub ołówka artysty rozwija się dalej w gotowy produkt. Pomysły wywodzą się z tak różnych źródeł, jak wschodnia sztuka dekoracyjna, włoska architektura, kwiaty i natura do klasycznych, starych dokumentów.

Projektanci zestawiają idee i malują i szkicują, eksperymentują i próbują – pracując nad pomysłami i tematami, którymi Tricia Guild kieruje, prowadzi i ostatecznie edytuje do kolekcji. Proces twórczy może trwać do dwóch lat od początku do końca, a na każdym etapie właścicielka będzie naciskać, pielęgnować i edytować – przekształcając dzieło w styl i wygląd, które ostatecznie trafią na rynek i stworzą godne uwagi trendy. Tricia uzbrojona w zmontowane projekty, ściśle współpracuje z zespołem rozwojowym – identyfikując najlepszych tkaczy, drukarzy i producentów, aby przełożyć projekty na różne produkty. Od początków ręcznego sitodruku firma stosuje obecnie różne techniki i metody, aby osiągnąć swoje cele – od obrotowego druku Galvano do najnowocześniejszego druku cyfrowego. Metoda ta pozwala na większą swobodę projektowania i jest tak wierna oryginałowi, że stała się czymś w rodzaju znaku firmowego.

Oferta Designers Guild obejmuje obecnie prawie 9.000 tkanin i 2.000 tapet, w tym drukowane tkaniny kwiatowe i geometryczne; równiny, kraty i paski, żakardy, gobeliny, jedwabie i aksamity. Najwyższej jakości tkaniny pochodzą z bawełny egipskiej i szkockich wełen, francuskich lnów, włoskich aksamitów oraz szwajcarskich adamaszków. Drukarze i grawerzy korzystają z najnowocześniejszych technologii, a surowe systemy kontroli jakości są wartością nadrzędną firmy.