„Dzięki wyrazistym i kolorowym wzorom na tapetach i tkaninach, chcielibyśmy upiększyć Twój świat” Anna Eijffinger

W Eijffinger jest to cel od ponad 145 lat. Przez te wszystkie lata ciekawość świata, kreatywność i pragnienie innowacji pozostały niezmienione. Zawsze projektanci firmy zainteresowani są najnowszymi trendami w dekoracji, najnowszymi kolorami, wzorami i innowacjami materiałowymi. Ale te zainteresowania wykraczają poza podstawowe trendy w modzie. Zmiany na świecie wpływają na postrzeganie naszego osobistego otoczenia.

Projektanci stawiają sobie pytania: Co jest dla nas ważne? Co nas motywuje? Dokąd zmierzamy? A przede wszystkim: jak możemy to przełożyć na nasze domowe wnętrze?

Ozdabianie świata w różnych stylach to codzienna praca w Eijffinger.

Historia firmy Eijffinger jest bardzo ciekawa i warta przytoczenia. A jest to historia kobiety Anny Eijffinger, założycieli tej pięknej holenderskiej marki. W 1875 roku Anna Eijffinger i jej mąż Theo otworzyli sklep z tapetami po drugiej stronie ulicy od Pałacu Królewskiego Noordeinde w Hadze. Był to czas rosnącego zainteresowania dekoracją wnętrz, szczególnie wśród ludzi zamożnych. Anna posiadała silny instynkt biznesowy i pracowała za kulisami kierując firmą. W tym czasie niezwykłe było znalezienie kobiety prowadzącej biznes. Ten znak wyzwolenia kobiet stał się podstawą ekscentrycznej i innowacyjnej wizji, która od samego początku charakteryzowała markę Eijffinger. Eijffinger zaczął sprzedawać zarówno hafty ozdobne, jak i tapety, ale popyt na tapety okazał się największy. Był to popularny sposób na rozjaśnianie ścian; wykorzystanie ognia węgla i torfu do ogrzewania pomieszczeń powodowało konieczność corocznej wymiany tapet. W niecały rok po rozpoczęciu działalności Eijffingers postawili wyłącznie na tapetę. W kolejnych latach Eijffinger przestawił się z rzemieślniczego handlu detalicznego na handel hurtowy.

Dziś tapety Eijffinger to synonim pięknych ścian w modnych kolorach i można je znaleźć w wielu krajach.