Wczesna obsesja Johna na punkcie materiałów drukowanych doprowadziła go ostatecznie do decoupage’u, sztuki cięcia i wklejania papieru. Od 1989 roku wraz z małą pracownią rzemieślniczą w Nowym Jorku tworzył szklane talerze, tace, miski i inne ozdobne przedmioty domowe z obrazami z jego obszernej i ciągle powiększającej się kolekcji XVIII i XIX-wiecznych druków. Jego prace są pożądane i gromadzone na całym świecie.

John Derian Company Inc. została założona w 1989 roku. Prace decoupage są wykonywane ręcznie we własnej pracowni w Nowym Jorku, gdzie zatrudnia małą grupę rzemieślników do pomocy przy produkcji. Jego projekty są sprzedawane w ekskluzywnych sklepach wyposażenia wnętrz, w katalogach i sklepach z upominkami na całym świecie. Pełen zakres prac Johna, łącznie z jego efemerydami, ceramiką i meblami, jest dostępny w jego własnych sklepach detalicznych w East Village na Manhattanie, gdzie posiada stale zmieniający się asortyment importowanych roczników i antyków, bielizny pościelowej i stołowej, artykułów papierniczych, naczyń stołowych, oświetlenia i oryginalnych dzieł sztuki Hugo Guinnessa. Sklep, prace Johna i jego domy były prezentowane w wielu prestiżowych pismach a ostatecznie powstała książka, która szybko stała się bestsellerem.

Kilka lat temu Tricia Guild zachwyciła się pracami Johna Deriana i tak rozpoczęła się wspólna przygoda z tkaninami i tapetami. W kolekcji firmy są:
– tkaniny,
– tapety,
– poduszki
– i pledy.
Te piękne i wyjątkowe produkty wzbogacają nasze wnętrza wprowadzając historyczne wzory w nowoczesnym wydaniu kolorystyczny