„Niedaleko Bostonu w USA leży małe miasteczko o nazwie Lexington. Kiedy odwiedza się to małe, piękne miasteczko, trudno sobie wyobrazić historyczny fakt, że było to miejsce rozpoczęcia amerykańskiej wojny rewolucyjnej. Znajdują się tu typowe dla Nowej Anglii domy z drewna cedrowego i białego malarstwa. Lexington jest miejscem o historycznym znaczeniu i tradycji”.

Założycielka i projektantka firmy Kristina Lindhe Lexington Company zachwyciła się miasteczkiem Lexington, a co za tym idzie charakterystycznym stylem Nowej Anglii. Marka Lexington została założona w 1997 roku i swoim stylem podąża za tradycją z amerykańskiego Wschodniego Wybrzeża, a kolekcje są wierne amerykańskiej tradycji znakomitego rzemiosła. Wszystkie kolekcje firmy bazują na tradycji i inspiracji z tej części świata.

Lexington to marka lifestylowa klasy premium, która oferuje klientom pełną koncepcję wzornictwa luksusowych tekstyliów domowych oraz pięknie zaprojektowanych i wykonanych ubrań.

Na kolekcję domową składają się pościel, koce i narzuty, a także ręczniki, szlafroki, piżamy, bielizna stołowa, ręczniki kuchenne, fartuchy, detale i różne akcesoria. W 2008 roku oferta firmy wzbogaciła się o odzież damską i męską.

Większość produkcji jest wykonywana w Europie, a każdy element jest produkowany w najwyższym standardzie przy użyciu tylko najlepszych materiałów, wzornictwa, wykonania i opakowania. Zrównoważony rozwój, produkcja przyjazna dla środowiska i odpowiedzialność społeczna to kluczowe słowa dla firmy. Wartości marki są konsekwentnie wyrażane poprzez każdy szczegół kolekcji. Każda kolekcja firmy jest zarówno klasyczna w wyrazie jak również wzbogacona o element kolorystyczne ze świata aktualnej mody. Produkty Lexington to piękno i relaks w najlepszym wydaniu.