Villa Nova tworzy wyróżniające się i eklektyczne tkaniny z nadrukami. Można tu znaleźć dekoracyjne sploty, firany, okleiny ścienne, tapety i poduszki, uzupełnione spektrum splotów prostych i półprzezroczystych.

Własny zespół projektantów Villa Nova identyfikuje trendy, które kształtują wygląd i charakter każdej premiery nowej kolekcji. Zespół czerpie inspirację z natury, wystaw sztuki i pojawiających się trendów w modzie. Ich wstępne badania przybierają formę wizualnych tablic nastrojów, zestawiania kolorów i inspiracji projektowych w celu sformułowania pierwszych pomysłów koncepcyjnych dla kolekcji. Projekt zazwyczaj zaczyna się od ręcznie rysowanych szkiców lub ręcznie malowanych dzieł sztuki, które często są przerabiane w celu uzyskania ostatecznego projektu. Każdy projekt jest następnie rozwijany przy użyciu komputerowego systemu wspomagania projektowania (CAD) w celu opracowania powtórzeń wzorów i różnych kombinacji kolorystycznych.

Zespół projektantów współpracuje z doświadczonymi tkaczami i drukarniami w celu dobrania odpowiednich jakości tkanin, technik tkackich i procesów drukarskich, aby zrealizować ich pomysły i przekształcić każdy projekt w wyjątkowy produkt Villa Nova, który pasuje do wyglądu i stylu całej kolekcji. Dzięki wielu próbom tkactwa, druku i kolorów, produkty są ostatecznie tak dobierane, aby stworzyć kompletną, skoordynowaną kolekcję. Cały proces, od wstępnej koncepcji do ostatecznej realizacji projektów i wprowadzenia produktu na rynek, może trwać od 12 do 18 miesięcy, a zespół projektantów ma krytyczny wkład na każdym etapie rozwoju, dzięki czemu produkt końcowy jest najwyższej jakości.